Pēteris Pirtnieks

PĒTERIS PIRTNIEKS
18.09.1959.-8.09.2011.

Mūžībā aizgājis Pēteris Pirtnieks, gatavojot kārtējo Taku orientēšanās seriāla posmu. Viņš bija no tiem, kuru dzīve sastāv no orientēšanās sporta. Ar to sācis nodarboties agrā jaunībā, viņš bija kopā līdz pēdējam brīdim.

Jaunībā viņš spēja uzrādīt labus rezultātus un pārstāvēja Latvijas jauniešu izlasi. Studiju laikā un pēc tam Pēteris aktīvi iesaistījās dažādos Latvijas orientēšanās sporta procesos gan kā organizators, gan kā karšu zīmētājs, gan kā treneris. Viņš bija viens no tautas seriāla “Magnēts” milzīgās popularitātes kaldinātājiem tā ziedu laikos 80to gadu sākumā. Darbojoties kā lielisks ideju ģenerators un komunikācijas virtuozs, viņš prata aizraut un iedvesmot. Viņš bija uzticams cīņu biedrs, kurš nemācēja zaudēt pašcieņu, bija tiešs un atklāts.

Zīmējot orientēšanās kartes, viņš bija apguvis kartogrāfijas pamatus un savu turpmāko dzīvi saistīja ar šo profesiju. Pēteris Pirtnieks strādājis par kartogrāfu gan zemessardzē, gan Latvijas armijā, gan Ģeotelpiskās Informācijas aģentūrā. Līdz ar krīzi šis darbs bija jāpamet un viņš pilnībā nodevās līdz tam mazpazīstamās Taku-O ieviešanai un attīstīšanai Latvijā. Paralēli tam viņš aktīvi turpināja zīmēt kartes un ir viens no orientēšanās karšu zīmētāju biedrības Leonardo dibinātājiem.

Kā Taku-O entuziasts, viņš jau otro sezonu Rīgā organizēja Taku-O seriālu “Taku ABC”. Arī pēdējās domas bija par kārtējo seriāla posmu Arkādijā…

Aiz sevis Pēteris ir atstājis neskaitāmas uzmērītas kartes, sagatavotus metodiskos materiālus, noorganizētas sacensības. Un daudz atmiņu.

Latvijas orientēšanās sporta debesīs ir nodzisusi spoža zvaigzne.

LOF
OK Mona
OSKB Leonardo

Pēteris Pirtnieks apbedīts 2011.gada 14.septembrī Ulbrokas kapos.