Miķelis Gediņš

MIĶELIS GEDIŅŠ
26.11.1942. – 5.06.2011.

In memoriam

Pēc ilgas un smagas cīņas ar ļaunu slimību 2011.g. 5.jūnijā stājusi pukstēt Miķeļa Gediņa sirds.

Miķelis Gediņš bija viens no pagājušā gadsimta septiņdesmito gadu labākajiem Latvijas orientieristiem, bija Latvijas izlases dalībnieks, 1974. gadā izcīnīja PSRS sporta meistara nosaukumu.

Vēlākajos gados viņš audzināja orientieristu jauno paaudzi Tukuma un Dobeles rajonos. Miķelis bija īsts nemiera gars, vienmēr pats bija kustībā, vienmēr izdomāja ko jaunu, lai piesaistītu cilvēkus tautas sporta aktivitātēm. Stundas skrējiens un stundas slidojums, slēpojums Īle – Bēne, auto un veloorientēšanās, ūdensslēpošana kā tautas sporta veids, orientēšanās seriāls “Sprīdītis” – tās visas bija viņa idejas, pie kam viņa un domubiedru realizētas idejas.

1986. gada maijā pēc Miķeļa iniciatīvas tika dibināts klubs “Sprīdītis” , kas turpina Miķeļa idejas par tautas sporta attīstību līdz šodienai. Miķelis bija ne tikai pirmais kluba prezidents, viņš bija tas, kurš rūpi par tautas sportu un veselīgu dzīvesveidu nesa visā Latvijā,- gan kā Dobeles rajona padomes deputāts, gan kā Naudītes pamatskolas direktors, gan kā ilggadējs rehabilitācijas centra “Tērvete” vadītājs.

Arī pēdējos gados Miķelis piedalījās sportiskās aktivitātēs – rīkojot gadskārtējās miķeļdienas, palīdzot organizēt auto un velo orientēšanās, taku orientēšanās sacensības Tērvetē. Par spīti slimībai, piedalījās Baltijas vienotības skrējienā.

Miķeļa teiciens “tiksimies trasē!” sen jau kļuvis par visu kluba biedru atsveicināšanās tradīciju.
Nu vairs ne, vairs netiksimies…

Simboliski, ka piektdien, kad Miķeli guldīs zemes klēpī, “Sprīdītim” ir orientēšanās sacensības, pie tam Tērvetē. Mēs ticam, ka Miķelis vēros mūs no mākoņa maliņas un neļaus pārtraukt viņa uzsākto ceļu, neļaus iesūnot, neļaus apstāties.

Būt kustībā un nenorimt – tāds tagad būs mūsu vadmotīvs.

TSK Sprīdītis


Miķelis Gediņš Baltijas vienotības skrējienā Bauskā.

Autoorientēšanās 2007.gadā.


Tērvetē, Miķeļdienu sporta pasākumā 2008.gadā ar Jāni Bergu.


Miķelis Gediņš apbedīts 10.06.2011. Vecumnieku Priežukroga kapos.