Pērnavas apkārtnes dabas takas

Ekskursijas – Igaunija – Pērnavas apkārtnes dabas takas

1 diena.
Cena no 28€*

Kabli – Luitemā – Pērnava – Tori – Sōmā – Kilingi-Nimme
Pārgājieni kopā līdz 12km, vairākas izvēles.

2 līdz 5 cilvēku grupai ar 6-vietīgu auto Mitsubishi Grandis.
Vēlamais izbraukšanas laiks 7:00. Atgriešanās 22:00.

Informācija un rezervēšana:

Orient.lv
+371 29216755
info [at] orient.lv

Plkst. 7:00 Izbraucam no Rīgas.

● 3 izvēles iespējas pa ceļam uz Pērnavu:

Kabli Dabas centra izpētes taka (2 km pārgājiens)
Takā var iepazīties ar piekrastes augu valsti, dažādu veidu kāpām, putnu ligzdošanas vietām un pašiem putniem un vērot putnus no diviem skatu torņiem, kas atrodas takas malās

Dabas izpētes taka Rannametsa-Tolkuse (2 km pārgājiens)
2,2 kilometrus gara apļveida koka laipu taka ar izvietotiem informācijas stendiem ved cauri priežu mežam, kas atrodas kāpās, un Tolkuse purvājam, un galapunktā noved pie lielākā purvāja dīķa (96m x 210m). Igaunijas augstākās kāpas Topimāgi virsotnē ir uzstādīts 18 metrus augsts skatu tornis, kas paceļ Jūs augstāk par 50 metriem virs jūras līmeņa. No skatu torņa Jūs varat redzēt līdz pat 50 kilometrus attālumā un, skaidrā laikā, varat pat saskatīt Kihnu salu.

Luitemā dabas lieguma zona – lielākā bagātība ir plašās, putniem bagātās piejūras pļavas. No krastmalas putnu vērošanas torņiem (piem., Pulgojas torņa) paveras gleznains skats uz atjaunotajām piejūras pļavām un skaisto piejūras reljefu.

Pērnava Pērnavas Apmeklētāju centrs.

● 3 izvēles iespējas Pērnavā:

Pērnavas vecpilsētas apskate (3km) – piekrastes promenāde, gājēju tiltiņš pār vaļņa grāvi un Igaunijas augstākā strūklaka Vaļņa loka vidū. Uz vaļņa amfiteātra tipa koncertu laukums. Pie Venēras (Venus) Bastiona darbojas atjaunotā Kalēja smēde, kur var vērot kalēja darbu. Trīs eksponētie maketi dod uzskatāmu priekšstatu par Pērnavas pārtapšanu no nocietinājuma par mūsdienīgu pilsētu. Atvērta ir eja starp aizsardzības uzbērumiem un restaurēti kādreizējā pasta ceļa sākumu iezīmējušie Tallinas vārti.

Valgeranna piedzīvojumu parks (16.50€)
Piecas virvju trases jūras krastā

Tervise Paradiis ūdens atrakciju parks (3 stundu biļete 8-13€)
Tervise Paradiis (Veselības Paradīze) – Igaunijā lielākais ūdens atrakciju parks! 11 000 m2 platība,
atrakcijas un burvīgais skats uz jūru gaidīs ciemos gan lielus, gan mazus ūdens cienītājus. Atpūtniekiem piedāvā relaksāciju un piedzīvojumu meklētājiem – adrenalīnu. Baseini un burbuļvannas, līkumota kalnu upe un ūdenskritumi, parastās un tvaika pirtis, atspirdzinoši aukstā ūdens baseini un visu gadu atvērts ārējais baseins ar siltu ūdeni. Vasaras mēnešos iekšpagalmā ir atvērta vasaras terase un kafejnīca. Aktīvu nodarbju nepietrūks ne bērniem, ne pieaugušajiem. No 11 metru augstumā esošas platformas sākas 3 slidkalniņi. No tiem divi garākie ir līdz pat 85 metrus gari. Melnā caurule košāku emociju radīšanai ir aprīkota ar vizuālajiem un skaņas efektiem. Bērnus, kas jaunāki par 7 gadiem, gaidīs gaiši dzeltenais slidkalniņš, kas sākas no zemākas platformas, un mazuļu baseins. Bērni ar mazāku peldētprasmi drošības nolūkos var izmantot roku pludiņus.

Tori stāvkrasts un alas
Tori Elles alas mutes diametrs bijis 6 metri un garums bija 32 metri. Alas griesti iebruka 1908. gadā, bet tās ieeja 1974. Šobrīd Jums vairs nav iespēja ieiet alā, bet trepītes gar kapu vārtiem aizved uz šo noslēpumaino vietu.

● Izvēles iespējas atpakaļceļā:

Sōmā reģions (4km pārgājiens)
Pārgājienu cienītājiem tiek dota iespēja izvēlēties starp vairākām dabas takām. Nacionālā parka teritorija aptver piecus purvus, kurus nošķir mežaini apgabali un upes ar plašām palienēm. Upju kritums šajā reģionā ir ļoti mazs, tāpēc upes, kas iztek no augstienēm, ledus iešanas laikā izkāpj no krastiem.
Somā apmeklētāju centrs – Somā nacionālais parks izveidots 1993. gadā lielo purvu, palieņu pļavu un mežu aizsardzībai. Parka centrā Kertsi-Teramā ir izveidots apmeklētāju centrs. 1998. gadā celtā ēka ir būvēta senu ziemas ceļu krustojumā vēsturiskā Nāri kroga vietā. Šeit iespējams saņemt informāciju par Somā pārgājienu takām un vietējiem pakalpojumiem, iepazīties ar pastāvīgo ekspozīciju un mediju programmām. Centra tuvumā sākas mācību taka, kas iepazīstina ar bebru dzīvi.
Ingatsi pārgājienu taka – 3 km garā taka sākas no Karusekose un iet pa meža stigu līdz Kureso augstajam purvam. No purva malā uzbūvētā 8 metrus augstā skatu torņa paveras lielisks skats uz purva plašumiem un aiz purva redzamo Tonoja mežu. Tālāk dēļu taka ved starp nīkulīgām priedītēm un gleznainiem akačiem, apliec nelielu loku purvā un aizved pa to pašu ceļu atpakaļ uz maršruta sākumu. Pastaigai nepieciešamas pusotras stundas.
Miera un klusuma meklētājiem Ingatsi takā ir izveidotas daudzas atpūtas vietas un soliņi, uz kuriem var izstiept kājas un vērot purva dabu, akacī iespējams atsvaidzināties peldus.

● Ördi taka (1.4 km) – ved cauri purvam gar Öördi ezeru – 58.380310, 25.196677

● Kipu muiža (Kõpu mõis) 1847, tagad skola.

Kilingi-Nimme (Kilingi-Nõmme)
Allikukivi ala (Allikukivi koobas) – 58.151153,25.010569
– RMK (Igaunijas valsts mežu) meža taka (5km) – 58.1512765,24.9356661

Plkst. 22:00 Atgriešanās Rīgā.

* Cena vienam cilvēkam: 28€ (ja brauc 5, kopā 140€), 35€ (brauc 4, kopā 140€), 47€ (brauc 3, kopā 140€), 70€ (brauc 2, kopā 140€).

Cenā ietilpst: transports, grupas vadītāja-gida pakalpojumi.
(cena no Rīgas, no citurienes jautāt e-pastā vai telefoniski)

Cenā neietilpst: ieejas maksas apskates objektos